O plemeni SnowShoe

Jejich přátelská, hravá, společenská, inteligentní povaha vás uchvátí a ve chvíli, kdy je poznáte a oni se vám kouknou do očí svýma modrýma očima, chytnou vás za srdce tak, že budete chtít být v jejich blízkosti pořád. 
 

Povaha a charakter:
Kočky Snowshoe jsou velmi přátelské a milé a velmi rádi setrvávají ve společnosti lidí. Díky svému kladnému vztahu k lidem jsou výbornými společníky jak k dětem, tak i ke starším lidem i k ostatním zvířatům jako jsou psi. Pro svojí povahu jsou chován po celém světě a jsou využívány také pro terapie.
Rády si hrají a to nejen se svém útlém věku, ale i po celý svůj život. Hravost u nich přetrvává i ve stáří. Milují být hlazeny a rády se mazlí.  
Jsou velmi inteligentní a pro svojí inteligenci se rády učí novým věcem a velmi se učí ze svých zkušeností. Potřebují svého dvounohého parťáka takového, kterému začnou ihned důvěřovat, ryhle si zvykají na nové prostředí. Naučí se vnímat své jméno, na které slyší. Reagují nejen na gesta, ale i na krátké fráze. Díky své inteligenci se naučí spoustu triků, jako např. přinést aport, berou to jako hru, při které se dokážou učit jako pes. Ví jaké mají postavení v domácnosti, znají svojí hierarchii v domácnosti. Potřebují být ve společnosti člověka, následují ho v jeho každodenních činnostech, budou s vámi u pracovního stolu, v koupelně při hygieně, při úklidu, při všech vašich aktivitách. Mají velmi kladný vztah k vodě.

Jsou to skvělé společnice, potřebují mít kontakt, nechtějí být osamělé, proto pokud na ně nemáte mnoho času, pořiďte jim druhého kamaráda. Aby nebyly osamělé. Avšak nejsou tak hlučné jako siamky.

Všeobecná charakteristika:

Snowshoe kočky dostaly své jméno podle jejich bílé barvy na konci jejich tlapek. Další jméno pocházející z USA, je Silver Laces Cat. Snowshoe vznikly křížením siamské kočky a dvoubarevné krátkosrsté americké domácí kočky. Patří ke krátkosrstým kočkám s měkkou, hladkou, lesklou srstí. Jsou to středně velké kočky se silnou, mohutnou, svalnatou konstitucí po americké domácí kočce, ale je zároveň štíhlá, hbitá, s prodlouženou siluetou a elegantním držení těla což je zase typické pro siamskou kočku.

barva
Vzor perfektní, na zbarvení srsti, je typický syjamów srst těsnění bod symetricky distribuované bílé znaky rameno (rozlišovat mezi předními nohami k prvnímu spoji a na zadní straně, na spoj druhého), a získat na masce (ústa žena) bílého významu ve tvaru obráceného v písmeny symetricky rozšiřují prostor mezi očima na čelo, a to až do konce bodu dolní čelisti.
 
Sněžnice, jako Syjamy přicházejí v barevných variantách: již bylo zmíněno výše bod ucpávky (tmavě hnědá) a čokoládou (čokoláda), blue (modrá) a lilií (lila), a méně často, ale existují i ​​odrůdy červené a skořice. Kromě významu charakteristického vzorce barvy, tam sněžnice vzorec procházejícím, tj. Stejný vzor, ​​jak se vyskytuje v koček Ragdoll a bicolor (s více bílé, někdy dokonce vzorci harlekýn).
 
Vzhledem k malému množství Snowshoe, ačkoli ne uznaný většina felinologické federace na světě, umožňuje k dalšímu chovu také vyskytující se fenotypu amerických koček Kočky Snowshoe vzorec tortie (želvoviny) a mramorovaná (tabby), a tzv. tuhé látky ukázaly, tj. žádný bílý vzorek plně siamské kočky (thajský) fenotyp.
ZBARVENÍ:
Barevný vzor je typické siamské kočce, ale se symetricky danými znaky bílé, tato barva nepřechází plynule, ale je v přímé linii tzv. těsnící s tmavou barvou (tmavě hnědá), a to:
Hlava - typické bílé obrácené V na masce, začíná mezi očima u čela a přechází a končí až na dolní čelisti. Typické V je velmi vzácné a velký bonus
Přední nohy - bílé ponožky, čím symetričtější tím žádanější
Zadní nohy - bílé botičky - bílá barva nejlépe do konce patky a zase symetricky oddělené
 
Povolené zbarvení:
Seal point, Blue Point, Chocolate Point, Lilac Point, Red Point, Cream Point, Cinnamon, Caramel, Fawn, Apricot point
 
Povolené variety: 
Vyriety: fotografie show chov mazlíček
Klasik        
Bicolor        
mitted        
colorpoint        
Harlequin        
 
Hlava - Trojúhelníkovitého tvaru s mírně zaoblenými obrysy. Středně dlouhá a středně velká v poměru k tělu. Horní část hlavy má být mírně zaoblená a čelo mírně ploché. Lícní kosti vysoko nasazené se zaoblenými obrysy
 

Uši - jsou u základny široké s mírným špičatým zakončením, spíše zakulacené. Střední až středně velké, v poměru k tělu

Oči - má vždy modré, výrazné, jasné, ve tvaru ořechu a jsou větší délky než šířky a jsou středně velké. Měly by být nastaveny o jednu šířku od sebe a neměly by vyčnívat.

Tělo - Dlouhé a pevné, ale ne extrémní. Střední kostra, dobře osvalené, dobře vyvážené 

Nohy - Dobrá délka v poměru k tělu a střední kosti. Zadní nohy mají být mírně vyšší než přední, což způsobuje, že záda jsou mírně vyvýšené

Ocas - V šířce střední, mírně zužující se až na konec. Délka je střední až dlouhá - dosahuje cca až na lopatku

 

www.rancdubskahajnice.cz