O plemeni SnowShoe

Jejich přátelská, hravá, společenská, inteligentní povaha vás uchvátí a ve chvíli, kdy je poznáte a oni se vám kouknou do očí svýma modrýma očima, chytnou vás za srdce tak, že budete chtít být v jejich blízkosti pořád. 
 

Povaha a charakter:
Kočky Snowshoe jsou velmi přátelské a milé a velmi rádi setrvávají ve společnosti lidí. Díky svému kladnému vztahu k lidem jsou výbornými společníky jak k dětem, tak i ke starším lidem i k ostatním zvířatům jako jsou psi. Pro svojí povahu jsou chován po celém světě a jsou využívány jako pro terapie.
Rády si hrají a to nejen se svém útlém věku, ale i po celý svůj život. Hravost u nich přetrvává i ve stáří. Milují být hlazeny a rády se mazlí.  
Jsou velmi inteligentní a pro svojí inteligenci se rády učí novým věcem a velmi se učí ze svých zkušeností. Potřebují svého dvounohého parťáka takového, kterému začnou ihned důvěřovat, ryhle si zvykají na nové prostředí. Naučí se vnímat své jméno, na které slyší. Reagují nejen na gesta, ale i na krátké fráze. Díky své inteligenci se naučí spoustu triků, jako např. přinést aport, berou to jako hru, při které se dokážou učit jako pes. Ví jaké mají postavení v domácnosti, znají svojí hierarchii v domácnosti. Potřebují být ve společnosti člověka, následují ho v jeho každodenních činnostech, budou s vámi u pracovního stolu, v koupelně při hygieně, při úklidu, při všech vašich aktivitách. Mají velmi kladný vztah k vodě.

Jsou to skvělé společnice, potřebují mít kontakt, nechtějí být osamělé, proto pokud na ně nemáte mnoho času, pořiďte jim druhého kamaráda. Aby nebyly osamělé. Avšak nejsou tak hlučné jako siamky.

Všeobecná charakteristika:

Snowshoe kočky dostaly své jméno podle jejich bílé barvy na konci jejich tlapek. Další jméno pocházející z USA, je Silver Laces Cat. Snowshoe vznikly křížením siamské kočky a dvoubarevné krátkosrsté americké domácí kočky. Patří ke krátkosrstým kočkám s měkkou, hladkou, lesklou a srstí. Jsou to středně velké kočky se silnou, mohutnou, svalnatou konstitucí po americké domácí kočce, ale je zároveň štíhlá, hbitá, s prodlouženou siluetou a elegantním držení těla což je zase typické pro siamskou kočku.

na stránce se neustále pracuje

 

www.rancdubskahajnice.cz