!!!!!   momentálně nové žáky nepřijímáme,
pouze jezdce s vlastním koněm, nebo zájemce o  hříběcí školku   !!!!!
 
Jezdecká škola - naše desatero
 1. Učíme jezdit ne se vozit, ne se za každou cenu  udržet na koni ( zkušenosti nám dali za cíl, abychom  se zájemcům o jezdecký sport věnovali tak, aby z  ježdění měli dobrý pocit a ne pocit sebezáchovy  se udržet na koni, který s nim prchá).
  Z vlastní  zkušenosti, kdy jsem se učila jezdit, znám to, kdy kůň je  nezvladatelný a máte strach jestli ho vůbec dokážete  zabrzdit.

 2. A proto jsme se vydali úplně jinou cestou a to cestou porozumění s koněm a jezdcem, cestou pravdivé komunikace s tak ušlechtilým zvířetem, který v nesprávných rukou může být také zabiják. Jak se říká i s pudla, když k němu nebudete mít správný přístup, vychováte zabijáka.

 3. Učit se jezdeckému umění není složité,  je to radost, avšak co k tomu je zapotřebí, jsou KVALITNÍ KONĚ, A DVOUNOHÝ UČITEL, který vám ukáže správný směr, bude mít dobré učební postupy a také bezpečnostní vybavení a další důležitá věc je vlastní disciplína.

 4. Od roku 2008, kdy jsme otevřeli jezdeckou školu se sami nadále vzděláváme u těch nejlepších:
  v poslední době jsou to:
  - jeden z nejlepších trenérů a jezdců reiningu Tomáš Martínek,
  - pak v cuttingu Jirka Jíša,
  - all roundových disciplínách Tom Zajac,
  dříve to byli:
  - František Špatný. Petra Čejková, a další

 5. Naše snaha je věnovat se nejen mládeži, dětem již od 3let i menším, ale i dospělcům, kteří si chtějí splnit svůj sen a zajet si jen tak na koni třeba i na pivo.

 6. U dětí začínáme gymnastikou na lonži, učíme je vnímat koňský pohyb, dále vnímat koně zvíře jako takové, cit ke zvířatům, a rozvíjeme i dále jejich schopnosti, a zodpovědnosti a tak postupujeme dále, a to že je učíme základní přiježděnosti koní tím nekončíme, ale dál je připravujeme k dalším disciplínám jezdectví. Zájemce připravíme na licenci ČJF, a jiné.

 7. Jezdecké hodiny máme individuální i skupinové

 8. Individuální jezdecké hodiny
  - jsou vhodné pro malé děti od 2 let a začínající jezdce. Lépe se jezdci soustředí, lépe vnímají trénink a mají také velmi výborné výsledky

 9. Skupinové jezdcké hodiny -
  jsou vhodné pro všechny ostatní, hlavní výhodou je pozorovat ostatní při ježdění, jaké mají oni výsledky, a porovnávat se s nimi. Vhodné pro partu lidiček, pro juniory, kterým toto dodává sebevědomí apod.

 10. Je na každém z vás jaké budete mít pokroky, a jak často budete docházet. U nás na  ranči vám  pomůžeme, připravíme koně, kteří jsou opravdu jedineční, jsou skvělými učiteli, jsou to naši parťáci, proto se k nim také tak chováme. A proto vše je jen a jen na domluvě.

Jízda na koni
- má nejen relaxační, ale i léčivé účinky. 
Má pozitivní vliv na celý pohybový aparát, také na psychiku člověka, na sebevědomí, odbourává nedůvěru a úzkost. 
Koně Vám dodají pozitivní energii! 
Ježdění na našich koních je vhodné jak pro lidi, kteří již mají zkušenosti s ježděním tak i pro úplné laiky.
Věk u nás není omezen!!!
Co neznáte Vás naučíme a poradíme!!!
Vhodné i pro velmi zaměstnané lidi, kteří potřebují odpočinek a dobití energie.
Nabízíme Vám nevšední jízdu na koni.
Děti do 18 let pouze v doprovodu rodičů nebo zákonného zástupce. 
Vše pod vedením zkušeného instruktora.

www.rancdubskahajnice.cz